Memleket Partisi, genel merkezini “daha uygun maliyetli” bir adrese taşıdı

Memleket Partisi Genel Sekreteri Halil İlker Çelik, partilerine yönelik “kapanıyorlar” iddialarına tepki gösterdi, “ekonomik anlamda maliyetlerini azaltmak için genel merkez binasını daha uygun maliyetli bir adrese taşıdıklarını” söyledi. Çelik, “Bu küçülmek ya da kapanmak anlamına gelmiyor. Bunun aksi yönünde algı çabasını iyi niyetli görmüyorum” dedi.

Konuya ilişkin Cumhuriyet’e konuşan Parti Genel Sekreteri Halil İlker Çelik, “Medyada parti kapatıldı gibi bir algı oluşturulmaya çalışılsa da bu, doğru değildir. Ekonomik anlamda maliyetlerimizi azaltma karar aldık. Bu nedenle genel merkezimi daha uygun maliyetli bir adrese taşıdık. Bu küçülmek ya da kapanmak anlamına gelmiyor. Bunun aksi yönünde algı çabasını iyi niyetli görmüyorum” ifadelerini kullandı.

Çelik, “Partimiz dimdik ayaktadır. 3. yolun en önemli temsilcisi Sayın Muharrem İnce ve Memleket Partisi’dir. 2. olağan kurultay sürecimizi haziran ayı içerisinde başlatarak sırayla ilçe ve il kongrelerimizi yaparak büyük kurultayımızı toplayacağız” diye konuştu.

Öte yandan Çelik, yerel seçimlere ilişkin de “Hataya düşmemek lazım. Zira seçim sonuçlarını oy kullananlar değil, oy kullanmayanlar belirlemiştir. Seçmen sandıkta iktidara sarı kart gösterdi. Zira ekonomik kriz ve yoksulluk halkımızı canından bezdirdi” değerlendirmelerinde bulundu.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir