‘Fecir’den sonra kendi değerimi anladım’

Kanal D’nin iddialı dizisi ‘Taş Kağıt Makas: Hayatın Oyunu’nda canlandırdığı Fecir Emirkıran rolüyle gündemden düşmeyen Burak Yörük, karakterden sonra hayatının değiştiğine değindi. Oyuncu, “Fecir’den sonra hayatımda çok fazla şey değişti; çünkü daha önce hiç buna benzer bir rol oynamamıştım. Öncelikle kendimden çok uzak bir insanı canlandırmak ilginç bir deneyim oldu. Fecir daha çok güdüleriyle yaşayan bir insan. Ben kendi hayatımda öyle değilimdir” dedi.

“Fecir’i canlandırdıktan sonra kendi değerimi anladım” diyen Yörük, “Etik değerlere önem veren bir insanım. Hayatı, elimden geldiğince öğrendiğim ekole göre dikkatli yaşarım. Fecir öyle değil; kötü bir ekolü var, yanlış örneklerle büyümüş. Bu anlamda psikolojik olarak güdüsel davranışları mevcut. Bana uzak biri olduğu için hayatımda çok şey değişti, gittikçe daha merhametli biri olduğumu hissediyorum” ifadelerini kullandı.

Babası tarafından şiddet gördüğü sahnelerde zorlandığına değinen Yörük, “Fecir’in babası tarafından kırbaçlandığı sahne hem duygusal hem de fiziksel olarak zorlayıcı ve yorucu bir sahneydi” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir