Huawei televizyon sektöründe de atağa geçti, ucuz fiyata muhteşem televizyonlar geliyor

Huawei‘nin en yeni akıllı televizyon serisi Smart Screen S5, piyasaya sürüldü. S5 serisi, 55, 65 ve 75 inç olmak üzere üç farklı boyutta sunuluyor ve tüm modeller 4K çözünürlüğünde ekranlara sahip. Bu ekranlar, yüzde 98’e varan ekran-gövde oranı ve özellikle oyun oynarken pürüzsüz bir görüntü deneyimi için 144Hz yüksek yenileme hızına sahip. Huawei’nin geliştirdiği Honghu 868 yonga seti, çift A73 ve çift A53 çekirdek mimarisiyle donatılmış ve 3GB RAM ile 64GB depolama alanı sunuyor. Bu yapı, geleneksel dört çekirdekli yonga setlerine kıyasla daha hızlı performans ve daha akıcı bir işletim sağlıyor. Televizyonlar, HarmonyOS 4.2 işletim sistemi üzerinde çalışıyor ve çift bantlı Wi-Fi, USB 3.0 ve 4K 120Hz destekli HDMI 2.1 bağlantı noktalarını destekliyor.

S5 serisi, Bilibili, Youku Video ve Tencent Video gibi popüler platformlardan içerik yayınlama yeteneğine sahip. Kullanıcılar, içerikleri televizyonda doğrudan açmadan 4K çözünürlükte yansıtabiliyor. Ayrıca, uyumlu Huawei telefonlarla NFC üzerinden tek dokunuşla yayın yapma özelliği de bulunuyor. Televizyonların dahili bir AI kamerası var, bu kamera video görüşmeleri sırasında kişiyi takip edebiliyor ve hareket halindeyken bile çerçevenin merkezinde kalmanızı sağlıyor. Ayrıca çocuk modunda duruş ve mesafe hatırlatıcıları gibi aile dostu özellikler ve etkileşimli eğlence için AR oyunları sunuyor.

Huawei televizyon sektöründe de atağa geçti, ucuz fiyata muhteşem televizyonlar geliyor

Ses sistemi açısından, 75 inçlik model net diyaloglar için ses iyileştirme teknolojisine sahip dört hoparlör birimi ile gelirken, 55 ve 65 inçlik modeller iki hoparlörle donatılmış. Tüm modeller, tutarlı bir dinleme deneyimi için çevresel stereo ve ses seviyesi adaptasyon özelliğine sahip. S5 serisi, entegre metal gövde ve çerçevesiz bir ekran ile şık bir tasarıma sahip. Aileler için oyun iyileştirme modu, geniş bir müzik kütüphanesine sahip aile karaoke fonksiyonu ve kemik tanıma teknolojisine sahip fitness özellikleri gibi çeşitli eğlence seçenekleri sunuyor. Cihazlar aynı zamanda ebeveyn kontrol yazılımı ile önceden yüklenmiş durumda.

Serinin Çin’deki ön satış fiyatları, 55 inçlik model için 3499 yuan (494$), 65 inçlik versiyon için 4299 yuan (606$) ve 75 inçlik varyant için 5799 yuan (817$) olarak belirlenmiş. Bu özellikleriyle Huawei Smart Screen S5, hem eğlence hem de aile kullanımı için dikkat çekici bir seçenek haline geliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir